organizace domacnosti

Uspořádání předmětů a nábytku v domácnosti výrazně ovlivní to, jak se budete doma cítit. Jak se vám bude byt uklízet a udržovat v čistotě. Tipy pro organizaci domácnosti pro snadný úklid naleznete níže.

Dekorativní předměty – méně je více

Vytvořte si stylovou domácnost s několika k sobě sladěnými dekorativními předměty jako jsou vázy, svícny, lampy, sošky, obrazy, polštáře atd. Nepoužívejte zbytečně mnoho dekorace. Méně je více. Jak ve smyslu designu, tak ve smyslu nároků na úklid.
Na sbírku nějakých předmětů sošek, váziček si pořiďte vkusnou prosklenou otočnou vitrínu. Jednou za čas jen vyleštíte sklo.

Rovné povrchy

Neskladujte knihy, DVD, CD, časopisy, fotoalba na stole, parapetu nebo komodě. Mějte je jednom místě nejlépe v uzavřené, prosklené obývací stěně. Při utírání prachu se to vyplatí.
Nepotřebné knihy, CD a DVD někomu věnujte.

Nepoužívané věci ihned pryč

Přidejte do místností, které často obýváte (např. pracovna, dětský pokoj) koš na odpad zejména papír. Nepotřebné časopisy apod. ihned vyhazujte a nestohujte je na stole nebo polici.
To stejné platí o různých přípravcích v kuchyni, či koupelně.

Využijte kuchyňskou linku uvnitř

Pro pořádek v kuchyni nejprve projděte nepotřebné hrnce, nástroje, prošlé potraviny. Udělejte si v kuchyňské lince systém – často používané věci blízko po ruce, méně používané dole a vysoko nahoře. Maximum věcí uskladněte dovnitř linky.

Skladovací prostor pod postelí

Využijte velký prostor pod postelí pro skladování sezónních věcí v uzavřených pojízdných boxech.

Velký botník, velká skříň

Pořiďte si dostatečně vysoký botník, aby se do něj vlezli veškeré boty. Nebudou vám překážet na zemi v předsíni.
To stejné platí pro oblečení. Pokud nemáte prostor na šatnu, uvažujte o vestavěné skříni nebo vysoké skříni. Používejte sklavací boxy a kvalitní ramínka.

Vytvořte dětský koutek

Jestliže se hračky válí po celém bytě, vytvořte z některého koutu dětský koutek. Roh je ideální, protože zamezuje roznášení hraček do prostoru. Naučte děti hračky uklízet do velké krabice.

Skříňky do koupelny

V koupelně se vyskytuje velké množství různých lahviček a lahví od makeupu počínaje po léky a čistící prostředky konče. Uskladněte vše do skříněk. Nepotřebné věci vyhoďte nebo věnujte.

Napsat komentář